menuordersearch
ronaswood.ir

خرید میزناهارخوری ,

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ چهارشنبه
(1)
(0)
خرید میزناهارخوری
خرید میزناهارخوری

میز اتاق ناهارخوری جایی ست که دوستان و خانواده گردهم جمع می شوند و زمانی را به غذا خوردن، به همراه جوک تعریف کردن، خاطره گفتن و گپ زدن سپری می کنند.

بنابراین جای تعجب ندارد که بسیاری از خانواده ها برای خرید میز چوبی ناهارخوری دقت و وسواس زیادی به خرج می دهند.
بعضی از مردم پیش از سال نو به تغییر دکوراسیون روی آورده و با خرید میز ناهارخوری، مبلمان یا تعویض دکوراسیون قدیمی خود رنگ و لعاب تازه ای به منزل می بخشند.

اما قبل از این که چیزی را که دوست دارید بخرید، ابتدا باید چند فاکتور را در نظر بگیرید.
انتخاب سبک در خرید میز ناهارخوری

انتخاب سبک در خرید میز ناهارخوری حرف اول را می زند. شما باید پیش از هر چیزی تعیین کنید که این میز را از چه سبکی می خواهید خریداری کرده، آن را کجا قرار دهید و با چه وسایل دیگری ست کنید.
فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید میز ناهارخوری

فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید میز ناهارخوری

اگر نخواهید میز را منحصرا در اتاق غذاخوری یا آشپزخانه قرار دهید، این میز می تواند کاربردهای دیگری نیز داشته باشد.
احتمال در چنین حالتی میزی بادوام بخواهید و سبک که قابلیت انتقال پذیری زیادی داشته باشد و با جا به جا کردنش آسیبی به آن وارد نشود.

با این حال اگر شما به دنبال یک میز رسمی برای اتاق غذاخوری خود هستید، و استفاده ای برای موارد خاص از آن در نظر دارید، پس باید با ظرافت بیشتری به انتخاب خود بپردازید.
فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید میز ناهارخوری

 

این سوالات در خرید میز ناهارخوری مهم هستند:

آیا شما ممکن است فقط چند بار در سال از این میز استفاده کنید و آن تنها برای میهمانی های رسمی تان کاربرد خواهد داشت؟ و یا این که هر روز موقع ناهار و شام همراه خانواده و دوستان گرد این میز جمع شده و استفاده روزانه و راحتی از آن خواهید کرد؟

بدیهی ست که این دو کاربرد ترجیحات متفاوتی را به بار خواهد آورد و شما را از سمت یک میز مدرن و پرتکلف به میزی با ظاهری صمیمانه و راحت تر سوق می دهد.
فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید میز ناهارخوری


فاکتور اندازه در خرید میز ناهارخوری

این بسیار مهم است میز و صندلی که خریداری می کنید کاملا راحت بوده و در مقیاس اتاق با تناسب بگنجد. شما قطعا نمی خواهید میز و صندلی خریداری کنید که از ابعاد اتاق بیرون زده و یا این که در فضای اتاق خیلی گم و ناپیدا باشد.

اگر از دستورالعمل های اندازه گیری پیروی کنید، بهترین انتخاب را به لحاظ سایز و نشستن در فضا و ابعاد اتاق مورد نظر خواهید داشت.

– شما باید فاصله بین میز و دیوار را به طوری در نظر بگیرید که افراد برای نشستن روی صندلی ها و زمانی که صندلی را عقب می دهند، راحت بوده و مشکلی جهت نشستن و برخاستن وجود نداشته باشد.

– فاصله ی بین صندلی ها دور یک میز مستطیل شکل، دایره ای، بیضی و یا مربعی باید به شکلی باشد که آرنج افرادی که دور آن نشسته اند به یکدیگر برخورد نکرده و بشقاب ها نیز روی میز با فاصله ی منطقی از یکدیگر قرار بگیرند.

– سایز میزی که خریداری می کنید نیز به تناسب صندلی هایی که قرار است دور آن قرار بگیرد باید به قدری بزرگ باشد که تجهیزات ناهار یا شام روی میز به خوبی قرار گرفته و در نهایت شاهد تنگنایی از بشقاب ها، دیس های غذا و … نباشیم.
فاکتور شکل میز

فاکتور شکل و فرم میز نیز در خریدن این محصول فوق العاده مهم ظاهر می شود. فرم میز همان قدر که سایز آن مهم است در ایجاد ظاهری شکیل و همگون با فضا تاثیرگذار خواهد بود.
میزهای مستطیل شکل

میزهای مستطیلی رایج ترین انواع میزها هستند و مشتری ها بیشتر اقدام به خرید میزهایی با فرم مستطیل می کنند. اکثر ناهارخوری ها مستطیلی هستند و انعطاف پذیری این میزها برای قرار گرفتن در فضاهای گوناگون این فرم میزها را به محصولاتی پرفروش تبدیل ساخته است.

 

میزهای مربعی قالبا در ابعاد دو یا چهارنفره ساخته می شوند و کمتر می توان از این میزها برای پذیرایی میهمانان متعدد استفاده کرد. اما همیشه می توان در یک سالن بزرگ از چند میز مربعی استفاده کرده و در صورت لزوم آن ها را کنار یکدیگر قرار داد.

میز دایره ای شکل

میزهای گرد و دایره ای در اتاق های کوچک و به خصوص اتاق های مربع شکل کاربرد عالی داشته و به خوبی در فضا قرار می گیرند. میزهای گرد محیطی دنج و صمیمی ایجاد کرده و همان طور که از اسمشان پیداست بهترین موقعیت برای جمعی صمیمانه و در واقع یک میز گرد را مهیا می سازند.

با این حال میزهای گرد بزرگ می تواند میهمانانی که دور آن نشسته اند را بسیار دور از هم قرار دهد.

به همین علت غالبا خرید میزهای گرد کوچک را ترجیح می دهیم و در صورتی که قصد خرید یک میز بزرگ برای تعداد بیشتری میهمان داشته باشیم، میز بیضی شکل اولویت خواهد داشت و گزینه ی بهتری نسبت به میز دایره ای خواهد بود.
 

میز دایره ای شکل
میز بیضی شکل

میزهای بیضی شکل کاربردی شبیه به میزهای مستطیلی دارند و به همان سبک می توان از آن ها در فضاهای مختلف استفاده کرد.
میزهای بیضی شکل انتخاب های مناسبی برای تعداد زیادی میهمان هستند و دورهمی گرد این میزها عالی خواهد بود.

اگر اتاق باریکی در اختیار دارید و خواهان خرید میز با تعداد صندلی های بیشتر هستید، حتما به سراغ یکی از میزهای بیضی شکل با پایه های ساده بروید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده