menuordersearch
ronaswood.ir

تفاوت چوب راش با گردو و هر آنچه که باید در مورد ساخت میز بدانیم ,

۱۳۹۷/۱۱/۴ پنج شنبه
(0)
(0)
تفاوت چوب راش با گردو و هر آنچه که باید در مورد ساخت میز بدانیم
تفاوت چوب راش با گردو و هر آنچه که باید در مورد ساخت میز بدانیم


تفاوت چوب راش باگردو ، وهرانچه که باید بدانیم؟ مبل استایل
 
چوب راش وگردو ، چوب یکی از رایج ترین مواد در جهان است وتقریبا هر نوع چوب را میتوان  برای ساخت مبلمان و انواع میزها و صنایع چوبی استفاده کرد . هرنوع چوب دارای ویژگی های منحصر به فرد خود است که به نوه ی خود میتواند درجه های مختلف گرما ، تاکید وزیبایی را  به دکور اطراف اضافه کند.چوب گردو  و راش دونوع مختلف چوب هستند که  به خاطر ویژگیهای خوب خود توانسته اند در تولید مبلمان و انواع میزها بدرخشند.
تفاوت چوب راش وگردو؟

چوب راش وگردو  در مبلمان ، مشخصات چوب راش  وهمچنین مشخصات چوب گردو واین که کدام یک  ازچوب برای مبلمان بهتراست؟ سوالاتی است که مردم در هنگام خرید مبل میپرسند ؟ دراینجا صنایع چوبی روناس وود  قصد دارد شما را با مطالیی در مورد چوب راش وگردو اشنا کند.که با مطالعه ی انها شما به راحتی بتوانید به سوالات خود هنگام خرید پاسخ دهید .پس در این مقاله با ما همراه باشید
مشخصات چوب گردو؟

چوب راش وگردو یکی از چوب های مورد نیاز برای مبلمان و انواع صنایع چوبی از قبیل میزجلومبلی ، میزناهارخوری، میزکنارمبلی، کنسول است. واما چوب گردو  مانند چوب افراط، بلوط ، ماهان (ماهاگونی) گیلاس  چوب سخت است، که به رنگ خاکستری مایل به قهوه ای است . مبلمانی که از چوب گردو تهیه میشوند گرانتر از مبلمانی هستند که از چوب راش استفاده میشود واین به خاطر مقاومت چوب در برابر فرسایش است  با این حال گردو میتواند حساس به حمله حشرات باشد. که چوب گردو را در صنعت مبلمان  به محبوبیت رسانده است.

مشخصات چوب راش؟

چوب راش مانند چوبهای  درختان  کاج ،صنوبر، ماموت (چوب سرخ) وسدر جزء چوبهای نرم هستند . چوب راش به خاطر سطوح سخت ومقاوم  در تولید مبلمان استفاده میشوندواز نظر قیمت  ارزانتر از چوب گردو است . راش یک چوب سخت و سنگین است، اما در عین حال خواص کششی دارد و بسیار سخت پوشانده شدهاست. راش  به ویژه برای ساخت و ساز مبلمان مناسب است، زیرا چوب راش می تواند به سرعت و بدون تلاش زیادی به شکل دلخواه توسط یک فرآیند  بخار خم شود. چوب راش معمولا با یک سایه سبک تر است.

 

 

 آنچه شما باید در مورد درخت گردو بدانید؟

درختان گردو بدون تشکیل جنگل مانند گونه ھای مختلف درخت رشد می کنند. ممکن است این درخت  درسراسر کشور رشد کند. با این حال، در تولید مبلمان بسیار ارزشمند است، زیرا به صورت عمده تولیدنمیشوند. مھمترین ویژگی درخت گردو این است که امکان ساختن بافت ھایی با تقارن که  که دارای رنگھای زنده ھستند، را امکان پذیرمیکند. به ھمین دلیل، چوب گردو  در مبلمان مدرن با پوشش عظیم مورد استفاده قرار می گیرد.

 


انواع  چوب مناسب برای مبلمان ؟
راش

راش یک چوب سخت و سنگین است، اما در عین حال خواص کششی دارد و بسیار سخت پوشانده شده است . چوب راش بسیار سبک رنگ است و دارای مقاومت بالا دربرابر ضربهاست.این یک چوب محبوب برای مبلمان است و به اتاق شما گرما میدهد.

 


افرا

افرا دارای ویژگی ھای مشابه به راش و، مانند چوب راش، اغلب برای مبلمان استفاده می شود. چوب افرامتوسط سخت و دارای رنگ است که از رنگ زرد تا سفید تا قرمز مایل به سفید سفید است.  که روی سطح ان می توان بهخوبی کار کرد و به سرعت و به راحتی رنگ آمیزی کرد. و ھمچنین اغلب به عنوان دکوراسیون استفاده می شود

 بلوط

چوب بلوط بسیار مقاوم و مخصوصا برای مبلمان است . در طبیعت، درخت  بلوط می تواند بسیار قدیمی شود و حتی بلوط که بیش از ۱۰۰۰ سال دارد. ویژگی خاص چوب بلوط این است که ارزش  آن با سنش می تواند افزایش یابد، که باعث می شود بسیار محبوب در میان عاشقان عتیقه باشد. علاوه بر مبلمان، چوب بلوط نیز اغلب برای پله ھای با کیفیت بالاو پانل ھای مختلف سقف استفاده می شود.

 صنوبر

صنوبر نوعی چوب است که اغلب در اروپا استفاده می شود. علاوه بر مبلمان، چوب صنوبر نیز اغلب درصنایع و تولید کاغذ استفاده می شود. چوب  صنوبر اگر چه  بسیار نرم است اما ھنوز بسیار  مقاوم است. با توجه به محتوای رزین بالا، چوب صنوبر برای استفاده از برنامه ھای خاص مانند سونا حمام مناسب نیست.

 

 

 

تنظیم کننده: واحد پژوهشی مجموعه تولیدی صنایع چوبی روناس وود

Ronaswood

 

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده